Науково - методична проблемна тема району на 2013 - 2018 р.
"Проектування як особливий різновид сучасного навчально - виховного процесу, наукової та практичної діяльності"

Цікаве мистецтво

Цікаві факти про образотворче мистецтво

Точна дата написання картини Рубенса «Бенкет богів на Олімпі» була невідома, поки картину не побачили астрономи. Вони побачили, що персонажі розташовувалися в точності як планети на небосхилі в 1602 році.


Голландський художник ван Меєгерен був звинувачений у продажу фашистам картин старих майстрів під час окупації та засуджений до смертної кари. Проте пізніше він був засуджений всього лише на рік в'язниці. Написавши за кілька днів картину «Ісус у храмі», він довів, що продавав фашистам власноруч виготовлені підробки.


Полєнов одного разу намалював картину на євангельський сюжет, назвавши її «Христос і грішниця». Однак, Христос був зображений, всупереч тодішнім канонам, без німба - як проста людина. Картину заборонили. Вона з'явилася на публіці тільки після того, як назву було змінено на «Блудна дружина».


Італійський скульптор, живописець, архітектор і поет Мікеланджело Буонарроті жив 89 років. Творче натхнення не покидало його і в старості. До останніх днів свого життя він був невтомний у роботі, Над одним зі своїх творів - скульптурною групою «Зняття з хреста» він трудився 6 років, завершивши його на 81-му році життя.Як отримати автограф непомітно для художника і потім на цьому заробити? Одного разу якась пані купила картину з підписом «І. Рєпін », вартістю десять карбованців. Зустрівшись через деякий час з Рєпіним, вона показала йому картину. Рєпін, посміявшись, приписав внизу картини «Це не Рєпін». Після цього пані продала картину вже за сто рублів.Коли Леонардо да Вінчі писав "Таємну вечерю", він надавав особливого значення двом постатям: Христа та Іуди. Він дуже довго не міг знайти натурників, з яких можна було написати ці фігури. Нарешті, йому вдалося знайти модель для образу Христа серед юних півчих. Підібрати натурника для Іуди Леонардо не вдавалося протягом трьох років. Поки одного разу він не наткнувся на вулиці на п'яницю, який валявся в стічній канаві. Це був молодий чоловік, якого зостаріло безпробудне пияцтво. Леонардо запросив його до шинку, де відразу ж почав писати з нього Іуду. Коли п'яниця прийшов в себе, він сказав художнику, що одного разу вже позував йому, тоді художник писав з нього Христа.

Немає коментарів:

Дописати коментар